Skip to main content

AFRA - priama cesta od prírody k zdraviu

Sme malá rodinná firma, ktorá vyrába tinktúry a čaje z liečivých rastlín pestovaných v BIO kvalite na našej vlastnej ekofarme Odorica pri Levoči.

Zakladateľ firmy Andrej FRAnko sa celý svoj život zaoberal zberom, pestovaním i spracovaním liečivých rastlín, hlavne rastlinných adaptogénov.

Keď sa ako dôchodca po roku 1989 dostal ku pozemkom po rodičoch Anne a Jánovi Frankových, rozhodol sa vrátiť z Považskej Bystrice na malú usadlosť zvanú Odorica neďaleko Levoče, kde sa narodil.
Vytvoril vlastné receptúry na spracovanie liečivých rastlín a so svojou dcérou Zuzanou Homolovou v roku 1993 založili firmu AFRA.

Od roku 1996 sme v systéme kontrolovanej ekologickej poľnohospodárskej výroby a sme držitelia BIO certifikátov ako na pestovanie bioproduktov tak aj na výrobu biopotravín.
Na začiatku bolo možné kúpiť naše výrobky iba v jednej predajni - Čajovni AFRA v Žiline na Štefánikovej ulici.

Postupne sa záujem zvyšoval a od roku 2006 sme začali dodávať náš tovar aj do iných obchodíkov, čajovní a lekární po celom Slovensku. Časom sa naše produkty rozšírili o vankúše.

Spôsob pestovania a spracovania liečivých rastlín ostal dodnes nezmenený.
Od semienka po dospelú rastlinu, cez zber, spracovanie až po konečné etiketovanie, sú pri procese iba 2-3 ľudia, čím zaručujeme tú najvyššiu kvalitu našich výrobkov.

Všetky produkty sú uvádzané na trh so súhlasom Úradu verejného zdravotníctva SR.

 

Viac informácií o ekofarme nájdete na:

www.odorica.sk